Aktualności
Wizyt:
 Dzisiaj: 29 Wszystkich: 98695

Karwia

Karwia - Położona nad morzem Bałtyckim w gminie Władysławowo

Z każdym latem dawna osada rybacka staje się pięknym kurortem wypoczynkowo-noclegowym (meteor-turystyka.pl/noclegi,karwia,0.html), do którego turyści chętnie przyjeżdżają na urlop. Piękna biało-piaszczysta plaża z pachnącymi lasami sosonowymi wzdłuż linii brzegu. Dojścia na plaże są krótkie, płaskie i utwardzone.

Karwia po raz pierwszy wzmiankowana była w roku 1274 jako mała osada rybacka. Jak głosi legenda, w 1462 roku odpoczywający w tej okolicy jeden z polskich oddziałów (dowodzony przez Piotra Dunina - późniejszego hetmana) walczący później w bitwie pod Świecinem, natknął na mały oddział krzyżacki, który penetrował te okolice.

W latach międzywojennych Karwia zaczęła przekształcać się w sezonowe letnisko. Oddzielona od przepięknej, szerokiej plaży sosnowym lasem z wydmami, była jednak zalewana w czasie sztormów, przez morskie fale. Dla ochrony przed żywiołem postanowiono wybudować w latach trzydziestych tamę typu holenderskiego o długości ok. 1 km, którą dzisiaj możemy oglądać jako zabytek w zachodniej części miejscowości. Od tej pory brzeg jest skutecznie chroniony i dalsze ataki morza nie przeszkadzały już w rozwoju miejscowości. 

 

Atrakcje Karwi i okolic:

-piękna szeroka, czysta, prawie biała plaża

-motylarnia

-wesołe miasteczko

-malownicze trasy rowerowe

-stadnina koni Rumak 4km

-rezerwat przyrody Bielawskie Błota 3km

-oceanarium 6km

-latarnia morska 9km

-wąwóz Lisi Jar 10km

-muzeum figur woskowych 6km

-obelisk Gwiazda Północy 7km

-muzeum regionalne 6km

-dom Whisky 7km

-Ocean Park 13km

-aleja Gwiazd Sportu 12km

-groty mechowskie 14km

-wieża widokowa Władysławowo 13km

-muzeum motyli 13km